دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
میس پالت اصفهان
تخصص اصلی رنگ مو و ترمیم مو اصفهان
میس پالت اصفهان
28th ژوئن 2019
جانا عابدی
3755

آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان باید این ۱۰ ویژگی را داشته باشد

آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان
آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان

همه ما دوست داریم که وقتی به آرایشگاه میرویم یک آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان، رنگ و لایت موهایمان را برایمان انجام دهد. ولی واقعا یک آرایشگر کاربلد چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ من جانا عابدی هستم و سالهاست که به عنوان یک آرایشگر حرفه ای و مدرس رنگ مو مشغول به کار هستم. در این مقاله میخواهم حاصل تجربیات سالهای کاری ام را در اختیار شما دوستان عزیزم قرار دهم. از نظر من، یک آرایشگر متخصص رنگ مو باید حداقل این ۱۰ ویژگی را داشته باشد :

۱- مسلط به کار باشد:

یک آرایشگر خوب باید مهارت و تجربه کافی را کسب کرده باشد. تا فرم انواع صورت ها را بشناسد و بداند که چه رنگ مویی، چه نوع میکاپ و چه مدل مویی با آن فرم صورت بیشترین تناسب را دارد. با انجام درست این کار، او میتواند زیبایی طبیعی چهره شما را چند برابر کند.همچنین یک آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان باید شناخت صحیحی از اصول عکاسی و فیلمبرداری داشته باشد تا بتواند چهره شما را اصطلاحا فوتوژنیک یا خوش عکس کند. این توانایی، به ویژه برای عروس ها که بلافاصله بعد از سالن آرایش به آتلیه یا باغ برای عکاسی و فیلمبرداری می روند مهم است.

۲- اعتماد شما را جلب کند:

به نظر من اساس هر کاری اعتماد متقابل است. یک آرایشگر خبره باید از ابزار کار مناسب و مواد با کیفیت که به پوست و موی شما آسیب نرساند استفاده کند. همچنین این مواد با کیفیت، بایستی از ماندگاری بالایی برخوردار باشند تا در زمان مورد انتظار کم رنگ یا پاک نشوند. آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان نسبت به کاری که ارائه میکند متعهد است و همین تعهد و مسئولیت پذیری او به شما احساس اطمینان میدهد. این اطمینان به خصوص در روز جشن عروسی که معمولا یک روز مهم و پر استرس است، در سالن عروس، به شما احساس آرامش می دهد.

۳- مشاور خوبی باشد:

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که، چندین بار برای رنگ کردن موهایتان به آرایشگاهی می روید و هر رنگ مویی که میخواهید را بلافاصله و بدون هیچ سوالی برای شما اجرا میکنند. در واقع آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان کسی است که به جای اینکه بیشتر شبیه به یک فروشنده باشد، شبیه یک مشاور دلسوز عمل کند.

گاهی مواقع پیش می آید که شما یک رنگ مو را مطابق با سلیقه خودتان انتخاب میکند ولی متخصص رنگ موی شما میداند که رسیدن به این رنگ مو و یا اصطلاحا در پایه بردن مو برای این رنگ، به موی شما آسیب جبران ناپذیری میزند و موی شما سلامت خودش را کاملا از دست میدهد.

پس برای شما توضیح میدهد و شما را متقاعد میکند که سلامت موی شما در اولویت بالاتری نسبت به رنگ انتخابی شما قرار دارد. در واقع او چون حرفه ای است میداند که زیبایی موی شما در گرو سلامتی آن است. پس دفعه دیگری که به یک آرایشگاه رفتید و بدون مخالفت، رنگ انتخابی شما را اجرا کرد، کمی شک کنید.

۴- خوش اخلاق باشد:

شما همیشه با یک آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان، احساس راحتی میکنید، چون خوش برخورد و مودب است. به راحتی در مورد لایت موی دلخواه تان و یا نوع میکاپ خود با او صحبت میکنید. او حرف شما را با دقت گوش میکند، آنرا درک میکند و همه سعیش را میکند تا خواسته شما را اجرا کند.

پس اگر پیش آرایشگری می روید که به محض وارد شدن به آرایشگاهش احساس ناخوشایند یا ناراحتی میکنید، باید در اولین فرصت یک آرایشگر خوش اخلاق برای خودتان پیدا کنید. به ویژه روز عروسی که همیشه یک اضطراب و استرس پنهانی در دلتان دارید، اخلاق خوش آرایشگر میتواند میزان زیادی از این تنش را، در سالن عروس کم کند. یادتان باشد که شما یک تا چند ساعت از روز عروسی تان را روبروی او هستید و خوش خلق بودن او فوق العاده مهم است.

۵- بر روی کارش متمرکز باشد:

تا حالا چند بار شده که به آرایشگاهی رفتید و آرایشگر شما همزمان که روی موی شما کار میکند، یک مکالمه طولانی مدت با تلفن همراهش دارد، یا با سایر مشتری ها یا همکارهایش تمام مدت در حال صحبت کردن است. بله مطمئنا احساس بدی به شما دست میدهد و فکر میکنید که برای آرایشگرتان به اندازه کافی مهم نیستید. یک آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان آنچنان شش دانگ حواسش را به شما میدهد که شما احساس (خاص بودن) بکنید.

۶- منظم باشد:

یک آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان همیشه محیط اطرافش تمیز و مرتب است. قیچی و برس و شانه در جای خودشان هستند. رنگ موها به ترتیب شماره هایشان، در قفسه های منظم چیده شده اند. لباس و پیشبند و ظاهر خود آرایشگر آراسته است و خلاصه همه چیز داد میزند که در این مکان به نظم و ترتیب اهمیت داده میشود. یقینا آرایشگری که محیط اطرافش را منظم نگه میدارد، کارش را هم با نظم انجام میدهد. من همیشه در دوره آموزشی رنگ مو به هنرجوهایم یادآوری میکنم که اولین نشانه حرفه ای بودن، منظم بودن است.

۷- بهداشت را رعایت کند:

این مساله مهم است که یک آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان وسایلی از قبیل پیش بند، دستکش، حوله، تیغ و هدبند مربوط به اصلاح ابرو و مو را به صورت یکبار مصرف استفاده کند. سرشور همیشه شسته شده باشد و بوی مطبوع بدهد. شانه و کلیپس و سایر ابزار، باید با مایع ضدعفونی کننده بعد از هر مشتری شسته شود. همچنین اگر از اونهایی هستید که آرایشگرتان دستهایش را قبل از کار برای شما، با مایع ضدعفونی کننده مخصوص دست می شوید، بدانید که جزو معدود افراد خوش شانس هستید.

۸- وقت شناس باشد:

یک آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان همیشه برای وقت شما ارزش قائل است. زمانبندی مناسبی برای کار هر مشتری دارد و شما را خیلی معطل نمیکند. البته این طبیعی است که بعد از ورود به آرایشگاه۱۰ تا ۲۰ دقیقه منتظر بمانید تا نوبتتان شود. من که خودم عاشق این زمان انتظار هستم چون میتوانم یک چایی یا قهوه بنوشم . نفسی تازه کنم. یکی دوتا مجله مد را ورق بزنم و یک گپ کوتاه با دوستهای قدیمی داشته باشم.

۹- یک آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان باید منصف باشد:

همیشه یک باور غلط در جامعه وجود داشته، که آرایشگرها دستمزدی بیش از زحمتی که میکشند دریافت میکنند. البته شاید معدودی از آنها اینطور باشند ولی همه ما بارها و بارها با آرایشگرهایی روبه رو شدیم که فشار کاری زیادی را تحمل میکنند. ساعت ها روی پا می ایستند و حتی فرصت نوشیدن یک فنجان چای را هم ندارند. آرتروز دست، گردن و واریس پا از مشکلات شایع این صنف زحمتکش است.

در کشورهایی که آرایشگرهای زن و مرد در کنار هم در یک سالن کار میکنند این طرز فکر، که آرایشگر بیش از حقش دستمزد میگیرد وجود ندارد.به نظر شما چرا در کشور ما این فرهنگ منفی وجود دارد؟
پس باید خود ما سازنده این فرهنگ مثبت باشیم که آرایشگر ما حرفه ای و درعین حال منصف است. یادتان باشد که دستمزد هر آرایشگر عبارتست از: قیمت موادی که مصرف میشود + قیمت وسایل یکبار مصرف + هزینه های جاری سالن مثل آب و برق و اجاره + زمانی که روی یک مو یا صورت گذاشته میشود = دستمزد.

۱۰- به روز باشد:

یک آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان باید با برندهای روز دنیا در زمینه رنگ مو و لوازم آرایشی آشنا باشد. با متدهای روز آشنا باشد. رنگ سال را بشناسد. بداند که امسال دنیای مد، میکاپ کلاسیک را میپسندد یا مدرن. از پلتفرم های وبسایت، اپلیکیشن اینستاگرام و کلا فضای مجازی برای اطلاع رسانی و ارائه نمونه کارهای قبلی استفاده کند. سیستم پرداخت پول به صورت کارتخوان داشته باشد و خلاصه اینکه اهل مطالعه و بررسی هر روزه وبسایت های تخصصی در صنعت مد باشد. در ادامه در مورد سایت، اینستاگرام و یوتیوب خودم با شما صحبت میکنم:

 

۱- نکاتی درباره وبسایت آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان:

این روزها یکی از مهمترین نشانه های یک آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان داشتن وبسایت است. وبسایت به نوعی شناسنامه آرایشگر شما در فضای مجازی است. شما می توانید در وبسایت میس پالت در بخش درباره ما درباره گذشته من و مسیری که تا کنون طی کرده ام بدانید. همچنین در بخش مقاله های سایت در صفحه خانه، انصافا مقاله های مفید و کاربردی درباره رنگ و لایت مو برایتان گذاشته ام که پیشنهاد ویژه میکنم حتما از مطالعه آنها لذت ببرید. 

۲- از اینستاگرام بیشتر بگوییم:

همانطور که قبلا هم بارها گفته ام اینستاگرام مثل ویترین یک آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان است. مجموعه عکس های با کیفیت از قبل و بعد اجرای رنگ و لایت روی موی مشتری به شما تصویر واضحی از عملکرد حرفه ای آرایشگر این سالن می دهد. از همین گوشه سمت چپ تصویر با لمس کردن آیکن اینستاگرام به راحتی می توانید وارد پیج اینستاگرام ما بشوید. اگر دوست داشتید ما را فالو کنید تا عضوی از خانواده جانا عابدی بشوید و در جریان اتفاقات جالب سالن ما از جمله جشنواره ها و تخفیف ها قرار بگیرید.

۳- از یوتیوب برای آموزش استفاده کنید:

همانطوری که در ابتدای این مقاله هم اشاره کردم من جانا عابدی بعنوان آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان، سالهاست که تدریس رنگ و لایت مو میکنم و افتخار دارم که هنرجوهای عزیز زیادی را تحویل جامعه هنرمندان اصفهان داده ام. باعث خوشحالی منه که در حال حاضر تعداد زیادی از هنرجوهایم تبدیل شده اند به همکاران خوبم در سطح شهر اصفهان. و اما در کانال یوتیوبم به آدرس زیر چکیده ای از آموزش های کاربردی و مفیدی از کلاس های این چند سال را گذاشته ام که مطمعنم از دیدنشان لذت می برید.

در پایان باید گفت که به سختی میشود آرایشگری را پیدا کرد که همه موارد بالا را باهم داشته باشد. ولی هستند معدود آرایشگرهایی که با تلاش و مداومت این ویژگی ها را در کنار هم حفظ میکنند. من جانا عابدی مدرس انواع تکنیکهای رنگ مو و موسس برند زیبایی میس پالت از جمله افرادی هستم که این ۱۰ ویژگی را که لازمه کار یک آرایشگر حرفه ای برای رنگ مو در اصفهان است را بیش از پانزده سال در کار خود لحاظ کرده ام و هر روز به دنبال بهتر کردن این ویژگی ها هستم. لطفا در اولین فرصت با من تماس بگیرید تا تبدیل به دوستان خوب یکدیگر شویم.

4.9 (97.71%) 70 امتیاز