سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳
میس پالت اصفهان
تخصص اصلی رنگ مو و ترمیم مو اصفهان
میس پالت اصفهان
17th سپتامبر 2019
جانا عابدی
5534

بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان چه مراقبت هایی لازم دارد؟

بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان
بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان

بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان، می تواند جذابیت خیره کننده ای به چهره شما بدهد. همچنین باید بدانید که مدل کوتاهی مو و سلامت موهای شما در زیباتر شدن صورتتان نقش مهمی دارند. همه ما گاه گاهی برای تنوع، رنگ موهای خود را تغییر می دهیم. یک رنگ موی جدید، واقعا می تواند حس و حال روزهای یکنواخت ما را تغییر دهد. اما آیا می دانید برای اینکه بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان را داشته باشید، چه مراقبت هایی را باید قبل و بعد از رنگ کردن موهایتان انجام دهید؟


من جانا عابدی با سالها سابقه کار و تدریس رنگ مو، به شما ۱۰ مراقبت ضروری قبل و بعد از بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان را آموزش می دهم، که می تواند به شما کمک کند تا موهایتان را با کیفیت بیشتری رنگ کنید، و رنگ موی شما دوام بیشتری داشته باشد. این ۱۰ مورد عبارتند از:

۱- ۲۴ ساعت قبل از بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان، آنها را نشویید:

سعی کنید ۲۴ ساعت قبل از بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان، موها را نشویید. در عین حال موها نباید کثیف و عرق کرده باشند. علت اینکه رنگ کار موی حرفه ای شما، از شما می خواهد که قبل از رنگ کردن موها، آنها را نشویید این است که، چربی طبیعی پوست سر شما با حمام رفتن از بین نرود. این چربی نقش یک محافظ طبیعی را برای پوست سر و ریشه موهای شما ایفا می کند. و باعث می شود که پوست سر در تماس با آمونیاک موجود در مواد رنگ مو، سریعا شروع به سوزش نکند.

۲- رنگ مشکی پر کلاغی یا حنا را حتما اطلاع دهید:

به خاطر داشته باشید که اگر قبلا در هر زمانی، موهایتان را با رنگ مشکی پرکلاغی رنگ کرده اید. و یا از حنا برای تقویت و رنگ مو استفاده کرده اید. حتما، حتما و حتما به آرایشگر خود اطلاع دهید. با توجه به اینکه این دو رنگ جزء رنگ های خاص می باشند، اگر شما آرایشگر خود را مطلع نکنید، و او بخواهد مراحل رنگ کردن مو را به شکل معمول انجام دهد. اصطلاحا مو استاپ (stop) می کند. و این یعنی اینکه مو رنگ باز نمی کند. ولی اگر شما آرایشگرتان را در جریان قرار دهید. او ابتدا رنگ قبلی را ریمو (remove) می کند و بعد از اینکه به پایه رنگ دلخواه رسید، پروسه رنگ کردن مو را شروع می کند. پس برای رسیدن به بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان، حتما رنگ کار موی خود را از این رنگ ها آگاه کنید.

۳- در عادت ماهانه یا پریود نباشید:

در زمان عادت ماهانه یا پریود، به طور معمول تعادل هورمون ها به هم می ریزد. این تغییرات هورمونی باعث می شوند که تارهای مو واکنش متفاوتی نسبت به تغییر رنگ شان داشته باشند. در نتیجه در زمان پریودی، در اغلب مواقع به نتیجه دلخواه و رنگ مورد نظرتان نمی رسید. به علاوه در این زمان به علت ضعف عمومی بدن، خیلی سریع خسته می شوید و تحمل و پذیرش زمان لازم برای بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان، که گاهی چندین ساعت طول می کشد را نخواهید داشت. پس به نوعی برنامه ریزی کنید که قبل و یا بعد از عادت ماهانه، برای رنگ و لایت مو اقدام کنید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

۴- حوله شخصی همراه ببرید:

شاید فکر کنید که این مورد چه تاثیری می تواند بر کیفیت رنگ موی شما بگذارد؟
برایتان توضیح خواهم داد. یکی از مراحل مهم بعد از بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان، شستن صحیح مو است. موها بعد از اینکه خوب شسته شدند، باید کاملا خشک شوند. در واقع یک آرایشگر حرفه ای باید تا حد ممکن آب مو را با حوله خشک کند، تا موها برای براشینگ، مدت زمان کمتری را زیر گرمای سشوار باشند. برای اینکه حرارت بیش از حد سشوار کیفیت رنگ شما را پایین می آورد.

از طرف دیگر، یک سالن تخصصی رنگ مو به خاطر الزامات بهداشتی موظف است که فقط از حوله یکبار مصرف استفاده کند. اما حوله یکبار مصرف به خوبی حوله شخصی شما نمی تواند آب مو را به خود جذب کند.

پس بهتر است، دفعه دیگر که برای بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان به نزد ما می آیید، یک حوله شخصی تمیز که آب مو را خوب جذب کند، به همراه بیاورید. اینطوری هم موهای خوشرنگ تری خواهید داشت و هم اینکه با استفاده نکردن از حوله یکبار مصرف آسیب کمتری به طبیعت می زنیم.

۵- ۴۸ ساعت بعد از رنگ کردن موها، آنها را شامپو نکنید:

این دو روز شامپو نکردن مو، باعث می شود که کوتیکول مو کاملا بسته شود و رنگدانه های داخل کورتکس مو خارج نشوند. در نتیجه رنگ موی شما برای مدت زمان طولانی تری ثابت و با کیفیت خواهد ماند. در مقاله احیا و تراپی مو در قسمت آشنایی با ساختار مو به طور کامل راجع به کوتیکول و کورتکس توضیح داده ام. پس یادتان باشد که برای داشتن بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان تا ۴۸ ساعت بعد از رنگ کردن، موها را شامپو نکنید.

۶- در اولین شستشو، موها را با یک شامپوی اسیدی بشویید:

بعد از اینکه ۴۸ ساعت پس از بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان، آنها را شامپو نکردید. در اولین شستشوی موهای خود، باید آنها را با یک شامپوی اسیدی بشویید. پوست سر و ریشه تارهای مو به شکل طبیعی یک حالت اسیدی دارند ( PH اسیدی دارند ). وقتی شما موهای تان را رنگ یا دکلره می کنید، این PH از حالت اسیدی به حالت قلیایی تغییر می کند. این محیط قلیایی در بلند مدت به مو آسیب جبران ناپذیری می زند. با توجه به اینکه اکثر شامپوهای موجود در بازار ترکیبات قلیایی دارند، در نتیجه خیلی مهم است که در اولین شستشوی موهای سرتان، از یک شامپوی اسیدی استفاده کنید، تا پوست سر و موها دوباره به حالت طبیعی خود بازگردند. در میس پالت، بعد از بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان، به شما خواهم گفت که از چه شامپویی و به چه میزان استفاده کنید.

۷- رطوبت مو را حفظ کنید:

پس از بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان، موها تا حدودی رطوبت خود را از دست می دهند و خشک و شکننده می شوند. مهمترین مراقبت شما بعد از رنگ کردن مو، این است که این رطوبت از دست رفته را به مو باز گردانید. برای این کار موارد زیر را رعایت کنید:

۱- موها را با آب گرم شستشو ندهید:

آب گرم باعث می شود که کوتیکول مو تغییر شکل بدهد و در نتیجه پس از حمام و در زمان خشک شدن مو، رطوبت موجود در عمق تار مو از دست برود. همچنین شستشوی مو با آب گرم درخشندگی رنگ مو را هم کاهش می دهد. پس اولین کار برای حفظ رطوبت مو بعد از بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان، این است که موهایتان را با آب ولرم شستشو دهید.

۲- از ماسک مو برای بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان استفاده کنید:

در هنگام شستشوی موهایتان در حمام، حتما از ماسک مو استفاده کنید. یک ماسک موی با کیفیت، می توانید به میزان زیادی رطوبت را در تار موی شما نگه دارد و از خشک و شکننده شدن تار مو جلوگیری کند. فرقی نمی کند از چه ماسک مویی استفاده کنید. ترجیحا از یک برند با کیفیت با ویژگی آبرسانی بالا ولی حتما برای نگهداری هرچه بهتر از بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان از ماسک مو استفاده کنید.

۳- از سشوار و اتو مو کمتر استفاده کنید:

تا حد ممکن بعد از بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان، از سشوار و اتو مو با دمای بالا، کمتر استفاده کنید. ولی اگر جنس موهای شما فر یا مجعد است و حتما باید بعد از شستشو، براشینگ یا اتوکشی کنید. قبل از سشوار کردن یا اتو کشی، اول موها را با یک سرم موی محافظت کننده یا یک آبرسان قوی، خوب آغشته کنید و بعد سعی کنید که از سشوار در حالت باد سرد یا معتدل آن، و از اتو مو در دمای پایین استفاده کنید.

۸- بعد از رنگ و لایت مو ، موها را تراپی کنید:

همانطور که در بخش قبلی توضیح دادم، حفظ رطوبت تار مو تا حدود زیادی از خشک و شکننده شدن مو جلوگیری می کند. اما بعضی از موها به خاطر جنس ضعیفشان که یک مساله ژنتیکی است، نیاز به احیا و مراقبت مو حرفه ای دارند. در واقع مراقبت های خانگی برای این موها کافی نیستند. توصیه من به همه دوستانی که به میس پالت نزد من می آیند، این است که با هر جنس مویی که دارید، حتما بعد از بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان، نوبت یک جلسه تراپی و احیا بعد از رنگ مو، بگیرند. این جلسه تراپی، موهای شما را در برابر اکثر آسیب های بعد از رنگ، بیمه می کند و سلامت موی شما را تا حد زیادی تضمین می کند.

۹- مراقب نور خورشید و استخر باشید:

امروزه به لطف اطلاع رسانی سازمان بهداشت جهانی، اکثر ما با آسیب هایی که اشعه UV نور خورشید به پوست و موی ما می رساند آشنا هستیم. اشعه UV نور خورشید نه تنها به ساختار مو آسیب می رساند، بلکه باعث بد رنگ شدن رنگدانه های مو هم می شود. پس اگر مدت زیادی مجبور هستید که در معرض تابش مستقیم نور خورشید باشید، حتما با یک حفاظ پوشاننده، مثل چتر، کلاه لبه دار، یا شال موهای رنگ شده خود را بپوشانید، تا بدرنگ نشوند.
همچنین کلر موجود در آب استخر هم باعث تغییر رنگ مو می شود. کلر در ترکیب با بعضی از رنگ های مو می تواند لکه های بد رنگی ایجاد کند. پس اگر بعد از بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان، به استخر می روید، حتما از کلاه شنا استاندارد استفاده کنید تا مانع تماس آب استخر با موهایتان شود.

۱۰- یک ماه بعد از رنگ مو، رنگساژ را فراموش نکنید:

موهایی که تازه رنگ و لایت شده باشند، یک براقی و شفافیت خاصی دارند. این شفافیت به مرور زمان با شستشوهای مکرر مو، شروع به کدر شدن می کند. و موها کمکم ته رنگ های زردی، نارنجی، و قرمزی می گیرند. پیشنهاد من به همه دوستانی که در میس پالت موهایشان را رنگ می کنند، این است که دقیقا یک ماه بعد از تاریخی که بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان را می زنند، موهایشان را رنگساژ کنند. تا دوباره براقی و شفافیت موهای رنگ شده شان را احیا کنند. با رنگساژ مو یک جان دوباره به موهایتان می دهید و آنها را دوباره خوش رنگ می کنید. دوام رنگساژ حدود یک ماه می باشد.


پس روال کار به این شکل است: شما ابتدا موهایتان را رنگ و لایت می کنید. یک رنگ و لایت حرفه ای و با کیفیت، حداکثر یک ماه ثبات دارد. سر یک ماه موها را رنگساژ می کنید که دوباره خوشرنگ شوند. رنگساژ یک ماه ماندگار است. و بعد از آن که در واقع دو ماه از تاریخ رنگ و لایت موهایتان می گذرد، بایستی برای ریشه گیری مراجعه کنید. و این چرخه زیبایی هر دوماه یکبار تکرار می شود تا شما بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان را داشته باشید.


در پایان و بعنوان نتیجه گیری به شما خواهم گفت که: برای داشتن یک رنگ موی جذاب و خیره کننده، همانقدر که کیفیت رنگ و لایت موی شما و حرفه ای بودن متخصص رنگ موی شما مهم است، مراقبت های قبل و بعد از رنگ و لایت شما هم اهمیت دارد. شما می توانید با مراقبت ها یی که در این مقاله آموزش دیدید، شفافیت و درخشش موهای خود را تا ۲ ماه تثبیت کنید و از بهترین رنگ و لایت مو در اصفهان نهایت لذت را ببرید.

4.7 (94.63%) 123 امتیاز