پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
میس پالت اصفهان و تهران
تخصص اصلی رنگ مو و ترمیم مو اصفهان و تهران
میس پالت اصفهان و تهران
28th ژوئن 2019
جانا عابدی
2642

۱۰ ویژگی یک آرایشگر حرفه ای در اصفهان که باید بدانید

آرایشگر-حرفه-ای-در-اصفهان
آرایشگر-حرفه-ای-در-اصفهان

همه ما دوست داریم که وقتی به آرایشگاه میرویم، یک آرایشگر حرفه ای در اصفهان، خدمات زیبایی را برایمان انجام دهد. ولی واقعا یک آرایشگر کاربلد چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ من جانا عابدی هستم و سالهاست که به عنوان یک آرایشگر حرفه ای و مدرس رنگ مو مشغول به کار هستم. در این مقاله میخواهم حاصل تجربیات سالهای کاری ام را در اختیار شما دوستان عزیزم قرار دهم. از نظر من، یک آرایشگر متخصص باید حداقل این ۱۰ ویژگی را داشته باشد :

  1. مسلط به کار باشد.
  2. اعتماد شما را جلب کند.
  3. مشاور خوبی باشد.
  4. خوش اخلاق باشد.
  5. بر روی کارش متمرکز باشد.
  6.  منظم باشد.
  7.  بهداشت را رعایت کند.
  8.  وقت شناس باشد.
  9.  یک آرایشگر حرفه ای در اصفهان باید منصف باشد.
  10. به روز باشد.

۱- مسلط به کار باشد:

یک آرایشگر خوب باید مهارت و تجربه کافی را کسب کرده باشد. تا فرم انواع صورت ها را بشناسد و بداند که چه رنگ مویی، چه نوع میکاپ و چه مدل مویی با آن فرم صورت بیشترین تناسب را دارد. با انجام درست این کار، او میتواند زیبایی طبیعی چهره شما را چند برابر کند.همچنین یک آرایشگر حرفه ای در اصفهان باید شناخت صحیحی از اصول عکاسی و فیلمبرداری داشته باشد تا بتواند چهره شما را اصطلاحا فوتوژنیک یا خوش عکس کند. این توانایی، به ویژه برای عروس ها که بلافاصله بعد از سالن آرایش به آتلیه یا باغ برای عکاسی و فیلمبرداری می روند مهم است.

۲- اعتماد شما را جلب کند:

به نظر من اساس هر کاری اعتماد متقابل است. یک آرایشگر خبره باید از ابزار کار مناسب و مواد با کیفیت که به پوست و موی شما آسیب نرساند استفاده کند. همچنین این مواد با کیفیت، بایستی از ماندگاری بالایی برخوردار باشند تا در زمان مورد انتظار کم رنگ یا پاک نشوند. آرایشگر حرفه ای در اصفهان نسبت به کاری که ارائه میکند متعهد است و همین تعهد و مسئولیت پذیری او به شما احساس اطمینان میدهد. این اطمینان به خصوص در روز جشن عروسی که معمولا یک روز مهم و پر استرس است، در سالن عروس، به شما احساس آرامش می دهد.

۳- مشاور خوبی باشد:

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که، چندین بار برای رنگ کردن موهایتان به آرایشگاهی می روید و هر رنگ مویی که میخواهید را بلافاصله و بدون هیچ سوالی برای شما اجرا میکنند. در واقع آرایشگر حرفه ای در اصفهان کسی است که به جای اینکه بیشتر شبیه به یک فروشنده باشد، شبیه یک مشاور دلسوز عمل کند.

گاهی مواقع پیش می آید که شما یک رنگ مو را مطابق با سلیقه خودتان انتخاب میکند ولی متخصص رنگ موی شما میداند که رسیدن به این رنگ مو و یا اصطلاحا در پایه بردن مو برای این رنگ، به موی شما آسیب جبران ناپذیری میزند و موی شما سلامت خودش را کاملا از دست میدهد.

پس برای شما توضیح میدهد و شما را متقاعد میکند که سلامت موی شما در اولویت بالاتری نسبت به رنگ انتخابی شما قرار دارد. در واقع او چون حرفه ای است میداند که زیبایی موی شما در گرو سلامتی آن است. پس دفعه دیگری که به یک آرایشگاه رفتید و بدون مخالفت، رنگ انتخابی شما را اجرا کرد، کمی شک کنید.

۴- خوش اخلاق باشد:

شما همیشه با یک آرایشگر حرفه ای در اصفهان، احساس راحتی میکنید، چون خوش برخورد و مودب است. به راحتی در مورد رنگ و لایت موی دلخواه تان و یا نوع میکاپ خود با او صحبت میکنید. او حرف شما را با دقت گوش میکند، آنرا درک میکند و همه سعیش را میکند تا خواسته شما را اجرا کند.

پس اگر پیش آرایشگری می روید که به محض وارد شدن به آرایشگاهش احساس ناخوشایند یا ناراحتی میکنید، باید در اولین فرصت یک آرایشگر خوش اخلاق برای خودتان پیدا کنید. به ویژه روز عروسی که همیشه یک اضطراب و استرس پنهانی در دلتان دارید، اخلاق خوش آرایشگر میتواند میزان زیادی از این تنش را، در سالن عروس کم کند. یادتان باشد که شما یک تا چند ساعت از روز عروسی تان را روبروی او هستید و خوش خلق بودن او فوق العاده مهم است.

۵- بر روی کارش متمرکز باشد:

تا حالا چند بار شده که به آرایشگاهی رفتید و آرایشگر شما همزمان که روی موی شما کار میکند، یک مکالمه طولانی مدت با تلفن همراهش دارد، یا با سایر مشتری ها یا همکارهایش تمام مدت در حال صحبت کردن است. بله مطمئنا احساس بدی به شما دست میدهد و فکر میکنید که برای آرایشگرتان به اندازه کافی مهم نیستید.

یک آرایشگر حرفه ای در اصفهان آنچنان شش دانگ حواسش را به شما میدهد که شما احساس (خاص بودن) بکنید.

۶- منظم باشد:

یک آرایشگر حرفه ای در اصفهان همیشه محیط اطرافش تمیز و مرتب است. قیچی و برس و شانه در جای خودشان هستند. رنگ موها به ترتیب شماره هایشان، در قفسه های منظم چیده شده اند. لباس و پیشبند و ظاهر خود آرایشگر آراسته است و خلاصه همه چیز داد میزند که در این مکان به نظم و ترتیب اهمیت داده میشود. یقینا آرایشگری که محیط اطرافش را منظم نگه میدارد، کارش را هم با نظم انجام میدهد. من همیشه در دوره آموزشی رنگ مو به هنرجوهایم یادآوری میکنم که اولین نشانه حرفه ای بودن، منظم بودن است.

۷- بهداشت را رعایت کند:

این مساله مهم است که یک آرایشگر حرفه ای در اصفهان وسایلی از قبیل پیش بند، دستکش، حوله، تیغ و هدبند مربوط به اصلاح ابرو و مو را به صورت یکبار مصرف استفاده کند. سرشور همیشه شسته شده باشد و بوی مطبوع بدهد. شانه و کلیپس و سایر ابزار، باید با مایع ضدعفونی کننده بعد از هر مشتری شسته شود. همچنین اگر از اونهایی هستید که آرایشگرتان دستهایش را قبل از کار برای شما، با مایع ضدعفونی کننده مخصوص دست می شوید، بدانید که جزو معدود افراد خوش شانس هستید.

۸- وقت شناس باشد:

یک آرایشگر حرفه ای در اصفهان همیشه برای وقت شما ارزش قائل است. زمانبندی مناسبی برای کار هر مشتری دارد و شما را خیلی معطل نمیکند. البته این طبیعی است که بعد از ورود به آرایشگاه۱۰ تا ۲۰ دقیقه منتظر بمانید تا نوبتتان شود.

من که خودم عاشق این زمان انتظار هستم چون میتوانم یک چایی یا قهوه بنوشم . نفسی تازه کنم. یکی دوتا مجله مد را ورق بزنم و یک گپ کوتاه با دوستهای قدیمی داشته باشم.

۹- یک آرایشگر حرفه ای در اصفهان باید منصف باشد:

همیشه یک باور غلط در جامعه وجود داشته، که آرایشگرها دستمزدی بیش از زحمتی که میکشند دریافت میکنند. البته شاید معدودی از آنها اینطور باشند ولی همه ما بارها و بارها با آرایشگرهایی روبه رو شدیم که فشار کاری زیادی را تحمل میکنند. ساعت ها روی پا می ایستند و حتی فرصت نوشیدن یک فنجان چای را هم ندارند. آرتروز دست، گردن و واریس پا از مشکلات شایع این صنف زحمتکش است.

در کشورهایی که آرایشگرهای زن و مرد در کنار هم در یک سالن کار میکنند این طرز فکر، که آرایشگر بیش از حقش دستمزد میگیرد وجود ندارد.به نظر شما چرا در کشور ما این فرهنگ منفی وجود دارد؟
پس باید خود ما سازنده این فرهنگ مثبت باشیم که آرایشگر ما حرفه ای و درعین حال منصف است. یادتان باشد که دستمزد هر آرایشگر عبارتست از: قیمت موادی که مصرف میشود + قیمت وسایل یکبار مصرف + زمانی که روی یک مو یا صورت گذاشته میشود + تجربه و مهارت آرایشگر در کارش = دستمزد.

۱۰- به روز باشد:

یک آرایشگر حرفه ای در اصفهان باید با برندهای روز دنیا در زمینه رنگ مو و لوازم آرایشی آشنا باشد. با متدهای روز آشنا باشد. رنگ سال را بشناسد. بداند که امسال دنیای مد، میکاپ کلاسیک را میپسندد یا مدرن. از اپلیکیشن های اینستاگرام، تلگرام و وبسایت برای اطلاع رسانی و ارائه نمونه کارهای قبلی استفاده کند. سیستم پرداخت پول به صورت کارتخوان داشته باشد و خلاصه اینکه اهل مطالعه و بررسی هر روزه وبسایت های تخصصی در صنعت مد باشد.

در پایان باید گفت که به سختی میشود آرایشگری را پیدا کرد که همه موارد بالا را باهم داشته باشد. ولی هستند معدود آرایشگرهایی که با تلاش و مداومت این ویژگی ها را در کنار هم حفظ میکنند. خانم جانا عابدی مدرس انواع تکنیکهای رنگ مو و موسس برند زیبایی میس پالت از جمله افرادیست که این ۱۰ ویژگی را بیش از پانزده سال در کار خود لحاظ کرده و به جرئت میتوان گفت که او یک آرایشگر حرفه ای در اصفهان است.

4.9 (97.71%) 70 امتیاز